יום רביעי, 30 באפריל 2014

מנסים להשמיד אותנו? אנחנו במלחמה?

מנסים להשמיד אותנו? אנחנו במלחמה?


כל אחד מכיר את הקטע שהוא רואה איזה סרט על השואה, או על תקופת הקומוניזם, ומנסה לדמיין לעצמו: "אם הייתי שם, מה הייתי עושה?" אם זה במרד גטו וורשה, "הייתי נלחם??"
וכן הלאה, עוד דוגמאות שיהודים חירפו נפשם, לעיתים עבור חייהם הרוחניים, ולעיתים עבור חייהם ממש.
בהתבוננות מחשבתית קלה, והצצה היסטוריה רחוקת טווח, ניתן בקלות לראות שמאז בריאת העולם, בכל דור ודור קמו עלינו, עם ישראל, צוררים למיניהם. חלקם במטרה גלויה להשמיד את העם, וחלקם במטרה גלויה להעביר אותנו על דתנו. שנכפור ח"ו באלוקי ישראל, ובחכמינו.
החל מנמרוד הרשע, שהשליך את אברהם אבינו לכבשן האש, פרעה שרצה להרוג כל בן זכר, נבוכנצר שהשליך את חנניה מישאל ועזריה לאש, דרך המן הרשע שרצה להשמיד להרוג ולאבד את כל היהודים, אנטיוכוס היווני, טיטוס הרומאי, ועד האינקוויזיציה, מסעי הצלב, לנין, סטאלין, היטלר וכו'
ימח שמם ויאבד זכרם.

אז ברור שכמו שכתוב בהגדה: "בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו, והקב"ה מצילנו מידם"
ומה בדורנו?
היום, אף אחד לא נדרש, להקריב את המרגרינה שנותרה לו להאכיל את בנו יחידו, על מנת להדליק נר חנוכה (כמו שהיה בשואה), וגם לא לצעוק 'שמע ישראל' בחדרי חדרים שהיבסקציה לא יתפשו ויתלו אותו.
כל יהודי רשאי ללכת בגאון מעוטר בלבוש יהודי, טלית ותפילין וכו'
אבל על הדור שלנו, נאמר בספרים, שהמלחמה היא הקשה ביותר, אנחנו הגענו ל'שער ה50' של הטומאה, כמו שמכנים את מצבנו.
יהודי יקר, אח אהוב, תדע שהמלחמה שלנו היא יומיומית, היא קשה מכל המלחמות של הדורות שעברו בהרבה,    היא אצלנו בראש!!
כל מיני בילבולים ודמיונות, שגורמים ליהודי לוותר, על מצוות קדושות, מבלי שאף אחד יגיד לו מילה, פרט ליצר הרע שטמון בקירבנו.
אם היינו מספרים לסבא רבא שלנו, שקשה לנו לגדל זקן, או פיאות, או ללכת עם כיפה וציצית, הוא היה משוכנע שהשתבשה דעתנו, ואומר: "לכל הרוחות, אני את הדם שלי סיכנתי בשביל ללבוש ציצית, שלמה הדוד שלך נרצח, כי לא וויתר על הזקן והפיאות שלו, סבתא שלך נורתה בראשה, כי לא הסירה את כיסוי הראש שלה, ואתה מתקשה???"
מובן מאליו, איך רבי נחמן מברסלב חזה ברוח קודשו, שכל המלחמה של היהודי בדורנו, תהיה לשרוד ביהדותו, מול הדמיונות והבילבולים, ודיבר נשגבות בתורתו על מושג שנקרא 'התחדשות', או במילים שלנו: "מה שהיה, היה, מת! עכשיו מתחילים מחדש"
והגדיל לומר תלמידו ר' נתן, שהנצחון של היהודי במלחמה בדורנו, היא עצם הלחימה! לא משנה אם ניצחת או לא, העיקר להילחם!
אחי, משמיים מנסים אותנו, אם נשרוד באמונתנו.
כל אחד שנלחם (שזה המנצח בעצם) צריך לומר בליבו: "למרות כל הבילבולים, העבירות שעשיתי, המחשבות הסדומיות, ההסתה התקשורתית נגד הדתיים, והרבנים והדת בכלל –  אני ממשיך!
כל נסיגה שלך אחורה, היא רק נסיון אם תקום ותמשיך.
יהי רצון שנזכה להימנות, בין אלו שחירפו נפשם, בכל דור ודר, על יהדותם, על כל מצווה, קלה כבחמורה, ונמסור נפשנו יום יום, לקיים את התורה והמצוות, לשרוד למרות הכל, מאמינים בקב"ה, בתורה, ובצדיקים האמיתיים שחיים איתנו בכל דור. אמן כן יהי רצון.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה