יום ראשון, 6 באוקטובר 2013

"אין שיעור תורה שיחזיר אותי בתשובה!"

אין שיעור תורה שיחזיר אותי בתשובה!

אין לאף אחד ספק, שהדור שלנו צולל למעמקי השאול תחתיות, בכל העולם, בכל המובנים, ובכל הזרמים.

שיפלות כזו לא ראה העולם מאות ואפילו אלפי שנים, הרס חברתי שמתחיל מגילאים שטרם החליפו שיניים חלביות, חוצפה ברחובות, אלימות מילולית, פיזית, פשע, אלכוהול, סמים ואתם כבר יכולים להמשיך את הרשימה בעוד כמה עשרות פרמטרים.

מצער לשמוע שיש ילדים וילדות בגיל 12 שמכורים לכל הזוועות הנ"ל.

אז אדם גודל לתוך הג'ונגל הפראי הזה, שכל כולו מוקף חיות טורפות, ומבין בטבעו, שאם הוא לא יהיה חזק אז... הוא לא ישרוד, לכן אנו רואים שאנשים מפתחים לעצמם 'שריון' בהמי ואגרסיבי בלית ברירה, לא כי הם אכזריים, אלא כי הם רוצים לחיות.
לפעמים זה  בעבודה, בפרט בבתי הספר והתיכונים, בישיבות, בשיעורי תורה, שלא להזכיר את הצבא המועד ל'סמיכות' לא נעימות לחלשים וכן הלאה.
אבל מגיע שלב בחיים, שבו עוצרים להתבונן, וחלק זוכים ורואים, שאותו 'שריון', המורכב ממידות רעות, חוצפה, ולפעמים אפילו בהמיות, הפך להיות חלק בלתי נפרד מהם, וקשה להם להתגבר על עצמם, והם מצטערים ממש, כי זה מפריע להם בחיים.

דוגמא אחת, ובאמת שהיא אחת מאלף,

אדם התרגל לאכול, נקרא לזה – 'איך שבא לו', דוחף כמויות לפה, מושיט ידיים עד הקצה השני של השולחן, מגהק באמצע הסעודה מרוב כמות שהוא אכל, ובנוסף מסיים לאכול שכתמים 'קטנים' מלווים אותו הביתה. כל עוד במהלך השנים, הוא אוכל בביתו או בקרב חבריו ומשפחתו, שסביר להניח שגם אוכלים בספארי כמוהו, אז עדיין לא קרה כלום.
אבל מה קורה לטרזן הקטן שלנו, שהוא מגיע ל'דייט'? או לראיון עבודה בחברה מצליחה? או לפגישת עסקים עם אנשים מתורבתים?

אז הוא מגיע למסקנה, תשמע, אני חייב להיות בנאדם!

תשליכו את הדוגמא הזו, לסגנון דיבור, אלימות, אלכוהוליסטים למיניהם, ישנוניים כאלה ואחרים וכו'...
פעם היה אחד מחכמי אומות העולם שטען שגם בלי שיעורי תורה אפשר להיות בנאדם. והוכיח והראה לחכמי היהודים, כמה גוים, שהם ממש ממש מנומסים ובעלי הליכות ודרך ארץ מופתית. אז אותו חכם, כמדומני הרמב"ם, אמר לו שאפשר לאלף גם חתול. ואכן הביאו חתול מאולף להפליא, שמילצר, והגיש, וניקה וכן הלאה, אדרבה, אותו חכם מחכמי אומות העולם אמר לרמב"ם: נו, אתה מחזק את דבריי! אם חיה מתנהגת ככה בלי שיעורי תורה, אז קל וחומר בני אדם!

אז פתח החכם היהודי קופסת שמנת קטנטנה של אז, והניחה לא הרחק מהחתול, מיד, ללא שום הרהור, השמיט החתול הכל מידיו בטירוף, ורץ לזלול את השמנת המתוקה!

אתה רואה? אמר לו החכם היהודי, אתם ה'מנומסים', בדיוק כמו החתול הנ"ל, כל עוד התאווה לא לנגד עיניכם, אז אתם מאולפים, אבל ביניכם ובין עצמכם, או כשאתם צריכים להשיג איזה ג'וב או משהו כזה, אתם ישר מקלפים מעליכם את הדמות 'הבריטית' הזו  וחוזרים להיות חיות שדורסות הכל להשיג את המטרה. כמו שרואים בקידום מישרות למשל... (מובן שזה לא לשונו של הרמב"ם).
אדם שלומד שיעורי תורה, ומתפלל יום יום ליישם את המוסר האדיר הנלמד בשיעורי תורה הללו, משתנה בעצם המהות שלו! הוא מקבל כוחות משמים להתגבר ולשבר את היצרים שלו! כמאמר חז"ל: "איזהו גיבור הכובש את יצרו".

חבר, לפעמים אתה אומר לעצמך: "כן, זה נפלא,זה טוב, אבל מפלצת כמוני??? מי יכול לשנות??? אני לא חתול מנומס, אני סוג של ארמדיל טורף!!!"

דע לך שאתה צודק ולא צודק, אכן אתה לא יותר ממה שאמרת, אבל כן כן! השיעורי תורה, הצדיקים האמיתיים, התפילה והתשובה, חזקים הרבה יותר ממך, כי הם הפרי של החזק מכולם, בורא עולם!
תחשוב, נבוזארדן הרשע ? הוא היה פי 100 גרוע מעראפת ימ"ש!!! הוא היה הרמטכ"ל של נבוכדנאצר שהחריב את בית המקדש הראשון, ובקצרה, במהלך הכיבוש הוא ראה דם מבעבע בעזרה של בית המקדש, הוא שאל לסיבתו, ולא אמרו לו, אז הוא שחט בעזרה של הבית מקדש, כמה אלפים של חכמים, כהנים, ואפילו ילדים! רק כדי שיפסיק לבעבע, אז גילו לו שזה נביא שנרצח פה בבית המקדש,הוא ממש הזדעזע, וצעק, אתה רוצה שאשחט את כולם???

אז הדם נרגע, ונבוזארדן נבהל – אם אחד שנרצח זה כל כך חמור, מה יהיה עליי???
ושימו לב טוב, כאן מגיעים השיא של ההפתעה, נבוזארדן זרק הכול מעליו, ברח, התגייר, ונהיה בעל תשובה עובד ה' מופלג!! עד כדי שאומרים מצאצאיו יצאו כמה קדושים, שלמדו ולימדו בשיעורי תורה! (תסלחו לי אם לא דייקתי בסיפור, ניתן לקרוא באריכות בספר ילקוט מעם לועז, או בימינו – באינטרנט)

אתה גרוע ממנו??

מנשה היה ממלכי יהודה, הוא כל כך חטא עד שרצח את סבו הנביא ישעיה, העביר את בנו באש, רצה לבוא על אחותו, ואפילו על אימו!, אין עבודה זרה בעולם שהוא לא עבד והתיר לכולם, ואף הכניס אותה לתוך בית המקדש!!
רק ששמו אותו בסיר להוצאה להורג, ואחרי שכל האלילים שהוא קרא להם לא עזרו לו, רק אז הוא אמר לקדוש ברוך הוא: אם אתה מציל אותי – אתה האלוהים! ואם לא אז אתה כמו כל שאר האלילים!!! אתם קולטים איזו חוצפה? אף מלאך לא נתן שהתפילה תעלה! אך ה' יתברך חתר חתירה מתחת כסא הכבוד, קיבל תפילתו וגם הוא חזר בתשובה, ומלך בקדושה ובצידקות, עוד כמה עשרות שנים! (33 אם אני לא טועה) ביהודה, ובטוח שדאג שיהיו המון שיעורי תורה מכאן ואילך.
(מרתק לקרוא עליו בפירוט, תחפשו...)

אתה גרוע ממנו??

לכן אמר רבי נחמן מברסלב: "אין ייאוש בעולם כלל!"

עם הרבה סבלנות, השקעה, והמון תפילות, שיעורי התורה, ומוסריהם הצדיקים, יכולים להפוך, גם 'ארמדיל' כמוך, לבן אדם עם דרך ארץ, הליכות ואפילו אצילות, אם לא תנסה לא תידע.    

מאגר עצום של שיעורי תורה: http://www.breslev-midot.com/homilies.asp שיעורי תורה איכות HD
       

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה